Velká dvanáctka skvělých triků, kterými si zpříjemníte stěhování
Stěhování má mnoho lidí spojené s nekontrolovaným chaosem, který je provázen totálním zahlcením všudypřítomnými krabicemi a neustálým hledáním toho či onoho předmětu. Jeden by v takové situaci ztratil nervy, a tak přicházíme s několika cennými radami, které ušetří Vaše nervy.
Tipy a triky při stěhování
1) Vhodně zvolené krabice jsou klíčem k úspěchu. Měly by se na nich nacházet otvory pro prsty, které zamezují vyklouznutí krabice z rukou. Jedině tak můžeme minimalizovat riziko, že náš cenný porcelán po babičce neskončí na zemi rozmlácený na tisíc kousků. Pokud takové krabice nemáte k dispozici, pak si alespoň vyřízněte otvory do těch klasických. Stačí vyříznout otvor ve tvaru písmene U a následně karton ohnout směrem dovnitř.
2. Pohrajte si s úchyty a otočte je. Pokud nechcete při stěhování poškodit svůj majetek, je dozajista na místě odšroubovat z něj úchytky. Lze je odložit do samostatné krabice, ale za úvahu stojí i varianta přišroubovat je z vnitřní strany? V novém domově nebudete muset složitě zjišťovat, která patří ke které skříni nebo komodě.
3. Zajistěte zásuvky – takový krok výrazně usnadní proces stěhování, protože se zásuvky nebudou v nevhodnou chvíle vysouvat či vypadávat a nic se tak nepoškodí. A pokud máte věci, které nejsou příliš těžké, můžete je vložit do zásuvek před zalepením. Navíc lepicí páska poslouží i jako dočasná úchytka na otevírání.
4. Pořešte i všechna ostatní dvířka - podobně jako zásuvky, i dvířka je vhodné uzavřít, aby nekomplikovala stěhování. Využijte k tomu obyčejný celofán.
5. Fotografie kabelů - ať už přemisťujete jakoukoliv elektroniku, vyfoťte si, jak byly zapojeny kabely před stěhováním, abyste se s nimi později netrápili.
6. Pořiďte si snímek rozvodové skříňky - budete mít potřebný doklad. Pokud na fotografii bude i denní tisk z dne, kdy jste ji udělali, bude tento důkaz ještě přesvědčivější.
7. Šrouby - po rozmontování skříně vložte všechny šrouby do pytlíčku a napište něj lihovým fixem ke kterému nábytku patří. Ušetříte si mnoho pozdějších problémů.
8. Označte krabice nálepkami - obyčejné jednobarevné nálepky vám pomohou snadno a rychle roztřídit krabice do jednotlivých místností. Červené do kuchyně, modré do ložnice, žluté do obýváku ... Nebudete je muset pracně otevírat a zjišťovat, co se v nich nachází. Samozřejmě, můžete použít i fix a označit si na krabici vše potřebné, pokud Vás nebude trápit skutečnost, že krabici znehodnotíte.
9. Oblečení - i s módou se dá vypořádat lehce. Zavěste své oblečení ho na věšáky a pak přes několik věšáků prostrčte plastové pytle. Oblečení se nezašpiní a vybalování pro Vás bude dokonale snandé.
10. Křehké sklo – chystali jste se hromadit obrovské množství papírových letáků k balení křehkého nádobí? To není potřeba, prostě použijte látkové kuchyňské utěrky!
11. Talíře - jestliže mezi talíře naskládáte levné papírové talíře, v krabici se navzájem neotlučou.
12. To nejdůležitější na závěr - na chvíli se zastavte a zauvažujte - co budete potřebovat hned následující den? Konvici na uvaření kávy, oblečení do práce, peněženku nebo snad notebook? Vyhraďte si speciální krabici na tyto věci, abyste je pak nemuseli složitě hledat!